Yhteystiedot


Näytä suurempi kartta


Savonlinnan Vuokratalot Oy Puistokatu 13, 57100 Savonlinna
Puh. 015 575 610
Fax. 015 575 6138
savut@savut.fi
Asuntopalvelu
015 550 110
ma-pe 9.00 - 11.30 ja 12.30 - 15.00
Vuokranvalvonta
ma-pe 9.00 - 11.30 ja 12.30 - 15.00
Puh: 044 358 3809
Savonlinnan asuntopalvelu
  • Asuntojen hakeminen
  • Vuokrasopimuksen irtisanomiset, vuokrasopimuksen teko ja uusinta
  • Asukasvalinnat
  • Autopaikkojen ja saunavuorojen varaaminen
  • Avaintilaukset

Asuntopalvelu
ma-pe 9.00 - 11.30 ja 12.30 - 15.00
Vuokranvalvonta
ma-pe 9.00 - 11.30 ja 12.30 - 15.00
Puh: 044 358 3811

Puh. (015) 550 110
asuntopalvelu@savut.fi
Hannu Kurki
  • Toimitusjohtaja
Puh. 044 358 3820
hannu.kurki@savut.fi
Pirjo Niiranen
  • isännöitsijä
  • kyrönsalmen sillan länsipuolella olevat kohteet
    • Pihlajaniemi
    • Kellarpelto
    • Hernemäki
    • Keskusta
    • Heikinpohja
    • Kerimäki
Puh. 050 559 4908
pirjo.niiranen@savut.fi
Teemu Immonen
  • isännöitsijä
  • kyrönsalmen sillan itäpuolella olevat kohteet'
    • Nätki
    • Haka-alue
    • Kyrönniemi
    • Miekkoniemi
    • Nojanmaa
    • Savonranta
    • Mertala
    • Punkaharju
Puh. 050 559 4902
teemu.immonen@savut.fi
Petri Teittinen
  • rakennusmestari (AMK)
  • tekninen isännöitsijä
Puh. 044 358 3816
petri.teittinen@savut.fi
Vuokravalvonta
  • Vuokranmaksuun liittyvät asiat
  • Maksusuunnitelmat
  • Vesilaskutus
Puh. 044 358 3809
vuokrat@savut.fi
Risto Puhakka
  • Asumisneuvoja
  • Asumiseen liittyvät pulmatilanteet
  • Maksusuunnitelmat (vuokranmaksu)
  • Häiriöilmoitukset
Puh. 044 537 5533
risto.puhakka@savut.fi
Kristiina Savolainen

- isännöitsijä

- Savonlinnan Opiskelija-asunnot

Sinikka Aarniola

- isännöitsijä

- Sulkavan vuokratalot

Puh. 050 559 4906
sinikka.aarniola@savut.fi
Kiinteistöhuolto

Kiinteistöhuollon yhteystiedot ja kohteet ovat seuraavat:

SOL Palvelut

puh. 020 570 0200, asiakaspalvelu@sol.fi

  • Mertala
  • Nätki
  • Nojanmaa
  • Kellarpelto
  • Haka-alue
  • Miekkoniemi
  • Pihlajaniemi
  • Kyrönniemi

Kiinteistöpalvelu Savotek

puh. 015 515 231

Huoltopäivystysnumero 0600 396 909 (0,99 €/min + pvm/mpm)

ma-pe 16.00-7.00
viikonloput: pe 16.00 - ma 07.00

  • Keskusta
  • Hernemäki
  • Punkaharju

Kerimäen kiinteistöpalvelu

puh. 044 354 2367 arkisin klo 7.00 - 15.00

muina aikoina päivystysnumero 0600 30051 (0,95 €/ min + pvm).

  • Kerimäen kohteet

Touhu-Tapsa

puh. 040 120 5299

  • Pohjakuja 1
  • Viitamäentie 24
  • Louhentie 709