Yhteystiedot


Näytä suurempi kartta


Savonlinnan Vuokratalot Oy Puistokatu 13, 57100 Savonlinna
Puh. 015 575 610
Fax. 015 575 6138
savut@yhis.fi
Asuntopalvelu
015 550 110
ma-pe 9.00 - 11.30 ja 12.30 - 15.00
Vuokranvalvonta
ma-pe 9.00 - 11.30 ja 12.30 - 15.00
Puh: 044 358 3809
Savonlinnan asuntopalvelu
  • Asuntojen hakeminen
  • Vuokrasopimuksen irtisanomiset, vuokrasopimuksen teko ja uusinta
  • Asukasvalinnat
  • Autopaikkojen ja saunavuorojen varaaminen
  • Avaintilaukset

Fax: 015-575 6138

Asuntopalvelu
ma-pe 9.00 - 11.30 ja 12.30 - 15.00
Vuokranvalvonta
ma-pe 9.00 - 11.30 ja 12.30 - 15.00
Puh: 044 358 3811

Puh. (015) 550 110
asuntopalvelu@yhis.fi
Hannu Kurki
  • Toimitusjohtaja
Puh. 044 417 4004
hannu.kurki@yhis.fi
Pirjo Niiranen
  • isännöitsijä
  • kyrönsalmen sillan länsipuolella olevat kohteet
    • Pihlajaniemi
    • Kellarpelto
    • Hernemäki
    • Keskusta
    • Heikinpohja
Puh. 050 - 559 4908
pirjo.niiranen@yhis.fi
Teemu Immonen
  • isännöitsijä
  • kyrönsalmen sillan itäpuolella olevat kohteet'
    • Nätki
    • Haka-alue
    • Kyrönniemi
    • Miekkoniemi
    • Nojanmaa
    • Savonranta
    • Mertala
Puh. +358 50 559 4902
teemu.immonen@yhis.fi
Petri Teittinen
  • rakennusmestari (AMK)
  • tekninen isännöitsijä
Puh. 044 358 3816
petri.teittinen@yhis.fi
Vuokravalvonta
  • Vuokranmaksuun liittyvät asiat
  • Maksusuunnitelmat
  • Vesilaskutus
Puh. 044 - 358 3809
vuokrat@yhis.fi
Risto Puhakka
  • Asumisneuvoja
  • Asumiseen liittyvät pulmatilanteet
  • Maksusuunnitelmat (vuokranmaksu)
  • Häiriöilmoitukset
Puh. 044 - 537 5533
risto.puhakka@yhis.fi
Vuokko Mustonen

- toimitusjohtaja, isännöitsijä

- Savonlinnan Opiskelija-asunnot, Savonlinnan Seudun Nuorisoasunnot

Puh. 050 559 4907
vuokko.mustonen@yhis.fi
Sinikka Aarniola

- toimitusjohtaja, isännöitsijä

- Punkaharjun, Kerimäen ja Sulkavan vuokratalot

Puh. 050 559 4906
sinikka.aarniola@yhis.fi